Loading...

Wybór wydarzenia

Lokalizacja: Muzeum Techniki i Komunikacji Zmień
Grupa wydarzeń: Motoeksperymentarium Zmień
  • Motoeksperymentarium indywidualnie

    Motoeksperymentarium - zwiedzanie dla osób indywidualnych
  • Motoeksperymentarium grupowo

    Motoeksperymentarium - dla grup zorganizowanych

    PROSIMY O ROZWAŻNE KUPOWANIE BILETÓW W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEJ OFERTY, ZAKUP BILETÓW BEZ LEKCJI, POMIMO WYBORU TEMATU LEKCJI - UPOWAŻNIA TYLKO DO GODZINNEGO KORZYSTANIA Z WYSTAWY INTERAKTYWNEJ !

    1. Motoeksperymentarium (bez lekcji) - godzinne korzystanie z wystawy interaktywnej (wybór tego tematu w dalszym etapie rezerwacji)

    2. Motolekcje - lekcja na wystawie interaktywnej dot. określonego tematu (wybór tematów w dalszym etapie rezerwacji)

    KOSZT MOTOLEKCJI: 20 ZŁ OD OSOBY

    HARMONOGRAM MOTOLEKCJI
    Odbywają się w środy, czwartki, piątki

    Prosimy pamiętać o przyjściu do muzeum na określoną godzinę:

    9.30-11.00
    11.00-12.30
    12.30-14.00

    Czas trwania: maksymalnie do 90 minut (30 minut - wstęp na sali edukacyjnej i 60 minut w Motoeksperymentarium)
    Liczebność grupy: maksymalnie 30 osób + 3 opiekunów

    Tematy do wyboru:

    1. Jestem bezpieczny na drodze
    Dla kogo: przedszkole i szkoła podstawowa - kl. 1-3

    Opis:
    Motolekcja dla najmłodszych o podstawowych zasadach obowiązujących na drodze. Na zajęciach wykorzystywane są gry, karty pracy dot. przepisów oraz symulacje sytuacji drogowych. Dzieci zdają "egzamin" i otrzymują licencję bezpiecznego pieszego na drodze, a nawet swoje pierwsze prawo jazdy – dla odważnych.


    2. Zajedź daleko - motolekcja o bezpieczeństwie
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 1-3

    Opis:
    Motolekcja tłumacząca podstawowe zasady bezpieczeństwa drogowego. Przedstawia znaczenie wybranych znaków drogowych i zasady zachowania się w aucie. Tłumaczy, dlaczego jazda po alkoholu i narkotykach jest niebezpieczna oraz jak zmęczenie wpływa na kierowcę. Uczestnicy nabywają również wiedzę, co dzieje się podczas wypadku i jak należy podczas niego postępować. Podczas zajęć uczniowie biorą udział w konkursie drużynowym.


    3. Welocyped, BMX, góral, czyli motolekcja o rowerach
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 3-6

    Opis:
    Motolekcja o rowerach. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z historią rowerów - od pierwszych prototypów, poprzez skonstruowanie welocypedu, do współczesnych patentów i marek jak BMX, rowery górskie, rowery popularne w Polsce. Przy wsparciu edukatora testują metody konserwacji roweru, sprawdzają stan opon i pompują je, ucząc się o roli ciśnienia. Na koniec otrzymują zadanie przejechania trasy w mieście zgodnie z przepisami ruchu drogowego.


    4. Maszyny: ale proste!
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 4-6

    Opis:
    Zadaniem motolekcji jest wprowadzenie uczestników w szerokie zagadnienie maszyn prostych i rozumienie praw fizyki z nimi związanych od strony praktycznej.


    5. Koła, opony, silnik i jedziemy!
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 4-8

    Opis:
    Motolekcja o prawdziwych samochodach i wprawianiu ich w ruch. Uczestnicy wprowadzani są w historię koła, opon, pierwszych silników (parowych, spalinowych, elektrycznych) i późniejszych udoskonaleń (hybryd). Poprzez animacje tłumaczony jest proces przemiany energii chemicznej w mechaniczną i moment wprawiania w ruch. Otrzymują zadanie naprawy prototypu mikroauta Smyk ze Szczecina, jak również poznają jego historię.


    6. wKOŁO historii
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 4-8

    Opis:
    Historia kołem się toczy...czyli motolekcja na temat historii jednego z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości - koła. Podczas zajęć pojawią się koła kamienne, drewniane, opony pneumatyczne, pierwsze zastosowania w transporcie. Jak również zagadnienie różnic w modelach kół i ogumienia. W Motoeksperymentarium odbędzie się praktyczna nauka "zawodu mechanika": kurs pompowania kół (jak nakładać zawór na wentyl), BHP obsługi kompresora, wymiana koła na zapasowe, nakładanie łańcuchów śniegowych, działanie silnika oraz transfer energii na koła.


    7. Ale jazda! Motolekcja o wyścigach
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 4-8

    Opis:
    Odkąd ludzkość wynalazła wehikuły, zaczęła na nich sprawdzać granice swoich możliwości. Lekcja wyjaśnia genezę sportów rowerowych i samochodowych oraz tłumaczy ich dawną i obecną charakterystykę. Zapoznaje ze zjawiskami fizyki, mającymi wpływ na jazdę. Omawia motyw pościgów w kulturze filmowej i zapoznaje z nieoczywistymi formami zawodów. Podczas zajęć uczniowie biorą udział w konkursie drużynowym.


    8. Miasto i komunikacja
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 6-8

    Opis:
    Zadaniem motolekcji jest wprowadzenia uczestników w szerokie zagadnienie „miasta”, tj. planowania i funkcjonowania przestrzeni z uwzględnieniem elementów historii rozwoju miasta, komunikacji, architektury oraz urbanistyki według nowoczesnych kryteriów city.


    9. Historie toczące się kołem. Motolekcja o historii transportu i motoryzacji
    Dla kogo: szkoła podstawowa - kl. 7-8

    Opis:
    Motolekcja odnosząca się do eksponatów i treści prezentowanych w Motoeksperymentarium, przedstawiająca wydarzenia historyczne związane z rozwojem transportu i motoryzacji oraz dokonania w dziedzinie wynalazczości pojazdów. Uczestnicy poznają również fakty z przedwojennych i powojennych dziejów szczecińskiej motoryzacji.