Lokalizacja: Muzeum Techniki i Komunikacji Zmień

Prosimy o wybór tematu w następnym etapie rezerwacji

Do wyboru:

1. Technologie domowe

Technologie domowe to opowieść o tym jak zmieniały się wnętrza naszych domów (np. kuchnia czy łazienka) oraz sprzęty i urządzenia wykorzystywane w codziennym życiu (wyposażenie kuchni czy łazienki, sprzęty niezbędne do ogrzewania i oświetlenia).

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa: klasa 4-6, 7-8

2. Ginące zawody

Zajęcia wprowadzają w świat zanikających zawodów i rzemiosł (np. garncarza, płatnerza, bednarza, mincerza, szewca, stolarza, garbarza, kaletnika). W trakcie zajęć dowiadujemy się, jak wyglądała praca w dawnym warsztacie: kuźni, odlewni, ślusarni, stolarni. Poznajemy używane tam maszyny, narzędzia i metody pracy.

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa: klasa 4-6, 7-8
  • Lekcje muzealne dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych

Prosimy o wybór tematu w następnym etapie rezerwacji

Do wyboru:

1. Technologie domowe

Grupa wiekowa: przedszkola, szkoła podstawowa: klasa 1-3

2. Ginące zawody

Grupa wiekowa: przedszkola, szkoła podstawowa: klasa 1-3

3. Historia nauki, a otaczająca nas rzeczywistość

Dzięki prezentacji multimedialnej wspólnie zastanowimy się, jak trudne byłoby życie bez prądu, komputera, samochodu czy telefonu. Porozmawiamy o tym jak wyglądała codzienność naszych przodków, a jak funkcjonuje otaczająca nas rzeczywistość w kontekście osiągnięć nauki.

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa: klasa 1-3
    Czas trwania lekcji: od 45 do 60 minut

• Wykłady dla dorosłych "Technicznie o wszystkim"

Spotkania o różnorodnej tematyce związanej z techniką, historią, kulturą i sztuką oraz historią miasta i osiągnięciami jego mieszkańców. Wykłady prowadzić będą pracownicy muzeum.
    Cena biletów: 10 zł na wykłady niewymagające wejścia na wystawę i 20 zł na wykłady wymagające wejścia na wystawę.
    Czas trwania- w zależności od tematu od 60 do 90 minut